+strona główna   +dodaj do ulubionych    Übernachtung Dziś są imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Ustroń - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronie


Linki

Karpacz
Karkonosze
Agroturystyka
Szklarska
Jelenia ogłoszenia
po popracy
noclegi
kontakt

online: (1)

Atrakcje Turystyczne

Ustroń informacje - Atrakcje Turystyczne

 
Zabytki i atrakcje

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego - możemy tu zobaczyć wystawy m.in.: Hutnictwo i kuźnictwo Ustronia ze skansenem przemysłowym i rolniczym,  Wystawa etnograficzna „Sprzęty naszych dziadków”, zabawki ludowe. Obok muzeum znajduje się staw, po którym możemy popływać łódką, kajakiem lub rowerem wodnym.

Muzeum etnograficzne - Stara Zagroda (w centrum miasta, przy rynku).

Kościół katolicki p.w. św. Anny w Nierodzimiu - drewniana świątynia została wzniesiona w 1769 r. We wnętrzu na uwagę zasługuje ołtarz główny późnobarokowy z końca XVIII w., rokokowa ambona z II połowy XVIII w., obrazy olejne z II poł. XVIII i pocz. XIX w.

Kościół katolicki p.w. św. Klemensa z 1878 r., w którym warto obejrzeć późnobarokowy ołtarz z końca XVIII w. z rzeźbami śśw. Piotra i Pawła oraz barokową ambonę w stylu klasycystycznym z XIX w. Od 1997 r. na wieży kościoła możemy podziwiać nowy zegar.

Kościół ewangelicki p.w. Apostoła Jakuba Starszego z 1835 r. W zbiorach bibliotecznych kościoła znajduje się Biblia wydana w 1962 r. w Norymberdze.

Wielka Czantoria (955 m n.p.m.) - na szczycie góry znajduje się polana, na której można odpocząć po trudach wspinaczki. Przez środek tej polany przebiega granica państwa. Drugą polaną jest tzw. Stokłosica na wschodnim zboczu góry. Na owych polanach w dawnych czasach były wypasane owce, a szczyt kilka razy odwiedził piewca góralszczyzny, Władysław Orkan. Obecnie Czantoria jest tłumnie odwiedzana przez turystów.

Wyciąg krzesełkowy na Czantorię, którego dolna stacja jest w Ustroniu Polanie, a górna na polanie Stokłosica na wschodnim stoku. Od tego miejsca na szczyt Czantorii trzeba podejść (ok. 20 min.) niebieskim szlakiem. Z polany Stokłosica roztacza się wspaniały wodok na cały Ustroń, masyw Równicy oraz, na horyzoncie, szczyt Baraniej Góry.

Letni tor saneczkowy na zboczach Czantorii. Długość toru - 710 m.

Równica (884 m n.p.m.), na której szczyt dojdziemy żółtym szlakiem. Obok parkingu stoją dwie góralskie chaty: Koliba pod Czarcim Kopytem oraz drewniana Zbójnicka Chata pośród lasu, skąd można podziwiać malowniczą panoramę Beskidu.

Park Linowy - na szczycie Równicy. Na odważnych czeka ponad 400 metrów toru przeszkód na wysokości od 4 do 12 metrów.

strona czytana 51310


Polecamy

ADI Pokoje Gościnne

Idealna lokalizacja, udany wypoczynek, niska cena
więcej na www
Pokoje Gościnne OLEŃKA


więcej na wwwKorzystanie z serwisu www.ustron.popracy.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

| Polanica Zdrój | Jelenia Góra noclegi | Międzyzdroje | Urlop w Polsce | Jelenia Góra | Noclegi w Polsce |

Serwisy turystyczne popracy.pl
Copyright © 2004 - 2021 Tenet